Tragiczny weekend nad wodą w Lubuskiem. Utonęły aż 4 osoby!

30 czerwiec 2019
Tragiczny weekend nad wodą w Lubuskiem. Utonęły aż 4 osoby! Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Wielu Lubuszan ten gorący i słoneczny weekend spędzało nad wodą opalając się bądź pływając, niestety nie wszyscy wrócili z wypoczynku do swoich domów. Ostatni weekend czerwca z pewnością zapisze się w historii jako najtragiczniejszy pod względem liczby utonięć. Tylko w ciągu dwóch dni utonęły aż cztery osoby.

Do pierwszej tragedii doszło w sobotę 29 czerwca po godzinie 13 w jeziorze, w Nierzymiu. 23-latek wszedł do akwenu z brzegu, kilka razy zanurzył się w wodzie i już nie wypłynął. Do akcji zadysponowano zastępy straży pożarnej wraz z łodzią oraz grupę wodno-nurkowa z Kostrzyna nad Odrą. Nurkowie blisko trzy godziny przeczesywali dno jeziora w poszukiwaniu młodego mężczyzny, około godziny 16:30 jeden z nich zauważył ciało 23-latka. Lekarz na brzegu stwierdził zgon.

Kilka minut przed godziną 19 tego samego dnia, kolejne zastępy straży pożarnej wraz z grupą wodno-nurkową zostały zadysponowane do Nowogrodu Bobrzańskiego, gdzie na tzw. basenach topił się 22-latek. Po niespełna 30-minutach poszukiwań młody mężczyzna został podjęty oraz sholowany przez nurka na brzeg, rozpoczęła się dramatyczna walka lekarza oraz ratowników o życie młodego człowieka. Na miejsce zadysponowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, po ponad półtoragodzinnej reanimacji podjęto decyzję o transporcie poszkodowanego do szpitala w Nowej Soli. Niestety mężczyzna zmarł. 

W niedzielę, 30 czerwca, tuż po godzinie 16 doszło do kolejnego tragicznego w skutkach zdarzenia. Tym razem nurkowie poszukiwali 43-letniego mężczyzny, mieszkańca Sulechowa, który zniknął pod wodą na jednym z akwenów w miejscowości Kije pod Sulechowem. Strażacy po kilku godzinach znaleźli ciało mężczyzny. 

Niespełna w tym samym czasie na jeziorze w miejscowości Ownice w powiecie Sulęcińskim rozgrywała się kolejna tragedia. Świebodzińscy strażacy poszukiwali 62-latka, który pływał i w pewnym momencie zniknął pod wodą. Niestety mężczyzny nie udało się uratować.  - Jest duże prawdopodobieństwo, że mężczyzna spożywał alkohol, tak twierdzą świadkowie. - podaje asp. szt. Andrzej Barciński - Rzecznik Prasowy KPP w Sulęcinie. 

Pamiętajcie o bezpieczeństwie nad wodą. Pływajcie tylko na strzeżonych kąpieliskach. Nie spożywajcie alkoholu, jeśli macie zamiar wejść do wody! Słuchajcie poleceń ratowników! 

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u