Wybuch gazu w bloku w Zielonej Górze. Płonęło mieszkanie (ZDJĘCIA)

03 lipiec 2019
Autor: 
Wybuch gazu w bloku w Zielonej Górze. Płonęło mieszkanie Redakcja

Do wybuchu doszło w środę, 3 lipca, w bloku przy ul. Wyszyńskiego w Zielonej Górze. Spłonęło mieszkanie na drugim piętrze. Ogromny huk było słychać w wielu częściach miasta oraz pobliskich miejscowościach.

Służby otrzymały zgłoszenie o eksplozji po godzinie 21:00. Na miejsce zadysponowano 15 zastępów straży pożarnej, patrole policji, pogotowie gazowe i energetyczne oraz kilka zespołów pogotowia ratunkowego. Z okien wypadła część szyb, a dwie ściany zewnętrzne zostały wyrwane. Uszkodzona została również winda. Ponadto wiele elementów budynku wyleciało aż na plac zabaw w pobliskim przedszkolu.

Pożar został opanowany po około 20 minutach, lecz wnętrze lokalu całkowicie spłonęło. Wszyscy mieszkańcy bloku zostali ewakuowani. Początkowo do szpitala przetransportowano cztery osoby - kobietę z podejrzeniem zawału serca, mężczyznę z atakiem paniki oraz osobę podtrutą dymem. Później do ratowników zgłosiła się jeszcze jedna osoba, która również traiła do szpitala. Na szczęście nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.

Obecnie nie wiadomo, kiedy mieszkańcy wrócą do lokali. O wszystkim zadecyduje już inspektor nadzoru budowlanego. Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Miasta Zielona Góra organizuje miejsce, w którym ewakuowani będą mogli bezpiecznie spędzić najbliższe godziny.

Godzina 22:00 - Na miejscu cały czas pracują służby ratownicze. Ratownicy wspólnie ze strażakami przeszukują budynek.

Godzina 22:45 - Na ulicę Wyszyńskiego podstawiono autobusy MZK, które przetransportują mieszkańców do szkoły na ulicy Botanicznej. Służby pojedynczo wpuszczają lokatorów do domów, aby mogli zabrać ze sobą najpotrzebniejsze przedmioty.

Godzina 23:00 - Z relacji świadków wynika, że w spalonym lokalu mieszkały dwie kobiety chore psychicznie. - Mieliśmy z nimi problemy już od dłuższego czasu. Nieustannie utrudniały nam życie. Dziś rano miały wyprowadzić się z domu i nagle taki incydent. To nie może być przypadek - mówi Pan Ryszard, lokator bloku.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u