Krosno Odrzańskie: Podczas akcji trzeźwy poranek złapano nietrzeźwego kierowcę

05 lipiec 2019
Autor: 
Krosno Odrzańskie: Podczas akcji trzeźwy poranek złapano nietrzeźwego kierowcę KPP Krosno Odrzańskie

W piątek, 5 lipca, od wczesnych godzin rannych na drogach powiatu krośnieńskiego trwały policyjne działania „Trzeźwy kierowca”. Podczas wzmożonych kontroli funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości przeszło 350 kierowców. Nie wszyscy kontynuowali dalszą jazdę. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 36-latkowi, który prowadził pod działaniem alkoholu.

Przeszło 350 kontroli stanu trzeźwości kierowców przeprowadzili policjanci krośnieńskiej drogówki wspomagani przez funkcjonariuszy Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, w ramach akcji „Trzeźwy kierowca”. Celem prowadzonych działań jest wyeliminowanie z dróg nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu, stwarzając tym samym zagrożenie w ruchu drogowym. Niestety nie wszyscy okazali się trzeźwi. U jednego z kontrolowanych mężczyzn urządzenie wskazało, że ma ponad pół promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kierowcy Volkswagena prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Policyjne dane statystyczne wskazują, że tego typu działania są jak najbardziej potrzebne i z pewnością będą kontynuowane. Pomimo wielu próśb i apeli w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy bez względu na stan, w jakim się znajdują wsiadają za kierownicę i ruszają w trasę. Tylko od 1 czerwca 2019 r., policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim, zatrzymali 12 nietrzeźwych kierowców, w tym 4 nietrzeźwych rowerzystów oraz 7 kierowców pojazdów mechanicznych i jednego rowerzystę znajdujących się w stanie po użyciu alkoholu.

Przypominamy o zachowaniu zdrowego rozsądku. Przyjmij zasadę: Piłem – nie jadę. Jestem odpowiedzialnym kierowcą!. W każdej jednostce Policji można anonimowo i samodzielnie skontrolować stan trzeźwości. Zajmie to tylko chwilę, a ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zadbaj o to, żeby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu.

Źródło: asp.szt. Justyna Kulka - Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u