Świebodzin: Pościg za złodziejami paliwa. Auto rozpadało się po drodze (ZDJĘCIA)

08 lipiec 2019
Pościg za złodziejami paliwa. Auto rozpadało się po drodze KPP Świebodzin

Kara do pięciu lat pozbawienia wolności grozi parze młodych ludzi, którzy ukradli paliwo na jednej ze stacji koło Świebodzina. Złodzieje zostali zatrzymani po brawurowym pościgu. Kierowca stwarzał ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

W niedzielę, 7 lipca, świebodzińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży paliwa na jednej ze stacji przy drodze krajowej nr 92. Skierowany na miejsce patrol już w trakcie dojazdu zauważył pojazd marki BMW, którym mieli poruszać się sprawcy. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać kierowcę do kontroli. Ten jednak nie reagował na ich sygnały i natychmiast rozpoczął ucieczkę.

- Mężczyzna nie zwracał uwagi na życie i bezpieczeństwo innych. Wyprzedał pojazdy na podwójnej linii ciągłej przy wzniesieniach oraz w rejonie skrzyżowań. Kilkukrotnie wymusił też pierwszeństwo innym kierującym, w tym dla ciężarówki. Dodatkowo po wjechaniu do miejscowości dwukrotnie zmusił do ucieczki pieszych, w tym kobiety z dziećmi - relacjonuje sierż. szt. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Podczas pościgu uciekinier kilkukrotnie uderzył podwoziem pojazdu o jezdnię. Od tego momentu z samochodu zaczęły odpadać różne części. Urwał się między innymi tylny zderzak oraz rura wydechowa. Wówczas kierujący zatrzymał auto i próbował uciekać pieszo. Policjanci nie dali jednak za wygraną i szybko zatrzymali 21-latka.

Mundurowi podczas wykonywania czynności ujawnili w bagażniku skradzione paliwo oraz tablice rejestracyjne należące do innego samochodu. W pojeździe oprócz 21-letniego kierowcy przebywała jeszcze jego 17-letnia partnerka. - Oboje zostali zatrzymani, a auto odholowane i zabezpieczone na parkingu strzeżonym - dodaje Ruciński.

Niebawem młodzi ludzie usłyszą już zarzuty za dokonanie kradzieży. Za powyższe grozi im kara od 3 miesięcy do lat 5 więzienia. Ponadto 21-latek otrzyma karę za niezatrzymanie się do kontroli. Tu również karą może być pozbawienie wolności do lat 5.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u