Ukrainiec stał autem na skrzyżowaniu i wymachiwał rękoma. Miał 2 promile alkoholu

12 lipiec 2019
Autor: 
Ukrainiec stał autem na skrzyżowaniu i wymachiwał rękoma. Miał 2 promile alkoholu KPP Żary

Żarski policjant zatrzymał po służbie nietrzeźwego kierowcę. Obywatel Ukrainy jechał bardzo wolno, a na skrzyżowaniu stał w bezruchu przez kilka minut. 56-latek wydmuchał ponad dwa promile alkoholu.

W środowe popołudnie, 10 lipca, ulicą Katowicką w Żarach jechał 56-letni kierowca Volkswagena Golf. Mężczyzna poruszał się bardzo wolno, a w dodatku nie miał włączonych świateł. Kiedy zbliżył się do skrzyżowania, stał przed nim dłuższy czas, nie wykonując żadnego manewru pomimo tego, że drogą nie przejeżdżały żadne pojazdy. Po chwili zjechał zaparkować. Wówczas zaczął wymachiwać rękoma oraz bełkotać.

Dziwnie zachowujący się kierowca zwrócił uwagę jednego z policjantów pionu kryminalnego, który miał tego dnia wolne. - Policjant szybko podszedł do mężczyzny i otworzył drzwi. W tej samej chwili wyczuł od niego wyraźną woń alkoholu. Natychmiast wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając dalszą jazdę, a o sytuacji powiadomił dyżurnego - relacjonuje kom. Aneta Berestecka, rzecznik żarskiej policji.

Na miejsce wysłano patrol z Wydziału Ruchu Drogowego, który sprawdził stan trzeźwości kierowcy. Wynik badania nie zdziwił nikogo. Obywatel Ukrainy miał w swoim organizmie ponad dwa promile alkoholu.

56-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. - Mężczyzna usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności - dodaje Berestecka.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u