Policyjna grupa "Speed" wyjechała na lubuskie drogi. Miejcie się na baczności (ZDJĘCIA)

22 lipiec 2019
Autor: 
Policyjna grupa "Speed" wyjechała na lubuskie drogi. Miejcie się na baczności KGP/zdjęcie poglądowe

Policjanci ze specjalnej grupy "SPEED" właśnie ruszyli do akcji. To kolejne uderzenie lubuskiej policji w piratów drogowych. Funkcjonariusze mają do dyspozycji szybkie radiowozy marki BMW. Nie wszystkie są oznakowane, ale wszystkie mają wideorejestratory.

Grupa jest odpowiedzią policji na przypadki łamania ograniczeń prędkości. Docelowo chodzi o to, aby oprócz reagowania na pospolite formy łamania prawa, akcentować na te najbardziej niebezpieczne. Policyjni specjaliści z ruchu drogowego będą wzmacniać swoich kolegów z jednostek powiatowych i miejskich na terenie całego województwa lubuskiego.

Policjanci będą kierowani w miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego lub w miejsca organizacji nielegalnych wyścigów ulicznych. To drogi wszystkich kategorii, od autostrady po drogi lokalne. Znamy te miejsca, bo najczęściej dochodzi tam do wypadków. Wskazują je również sami mieszkańcy, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W skład zespołu "Speed" wchodzą doświadczeni funkcjonariusze, mający specjalistyczne przeszkolenie. Będą wykorzystywać najnowocześniejszy sprzęt, jakim dysponuje policja. To m.in. mierniki prędkości z wizualizacją oraz pojazdy wyposażone w wideorejestratory, 250-konne nieoznakowane BMW 330i xdrive czy najnowsze radiowozy oznakowane BMW 320i xdrive, których atutem jest podwyższona moc.

- Grupę zasilają także funkcjonariusze kryminalni oraz zwalczający cyberprzestępczość. Będą oni monitorować i analizować nagrania umieszczone w internecie obrazujące pirackie wyczyny, czy zbierać informacje o nielegalnych wyścigach. Grupa współpracować będzie też z innymi podmiotami, np. realizującymi miejski monitoring - informuje nadkom. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Fot. KGP, KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u