Świebodzińskie równe Babki tną mieszkańcom firanki. Zamieniają je na ekotorby

22 lipiec 2019
Świebodzińskie równe Babki tną mieszkańcom firanki. Zamieniają je na ekotorby Adobe Stock

Świebodzińskie równe Babki chcą sprawić by popularne "zrywki", czyli reklamówki do warzyw i owoców odeszły w zapomnienie. Panie chcą w ten sposób uświadomić mieszkańcom, że nasz ekosystem jest zaburzony a winę za to ponosimy my, ludzie. Poprzez nadmierne używanie reklamówek jednorazowych, plastikowych naczyń, butelek, słomek, etc przyczyniamy się do degradacji stanu środowiska przyrodniczego.

Grupa działa etapowo. Na początku zostały wyprodukowane spoty filmowe, które emitowane są na miejskich telebimach. Drugie zadanie to szycie z firan woreczków wielokrotnego użytku. Takie woreczki możemy zabrać ze sobą na zakupy. Zapakować nie tylko warzywa, owoce ale także pieczywo.

Aby nie ponosić kosztów akcji "Babki" o pomoc poprosiły mieszkańców. Panie na profilu facebookowym ogłosiły zbiórkę niepotrzebnych firan. Każdy kto dysponuje takim materiałem proszony jest o dostarczenie ich do świebodzińskiej telewizji. Zbiórka trwa do 10 sierpnia.

Do wykrawania oraz szycia dołączyła się świebodzińska noclegownia oraz firma Postęp. Woreczki będą rozdawane wszystkim chętnym pod koniec sierpnia na świebodzińskim rynku.

Chcesz dołączyć do akcji? Swoje niepotrzebne firany przywieź do redakcji TV Świebodzin z siedzibą przy ulicy Łużyckiej lub wykonaj takie torby sam. O tym jak to zrobić dowiecie się np.z bloga Polenki :D

Materiał filmowy: TV Świebodzin

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u