Motocyklista wiózł 2-letniego syna bez kasku i... uciekał przed policją

23 lipiec 2019
Autor: 
Motocyklista wiózł 2-letniego syna bez kasku i... uciekał przed policją KWP Gorzów Wlkp.

To ogromna nieodpowiedzialność. 34-letni mężczyzna przewoził motocyklem swojego 2-letniego syna i uciekał przed policjantami. Obaj nie mieli kasków ochronnych, a pojazd nie był dopuszczony do ruchu. Ponadto 34-latek nie miał uprawnień do kierowania. Sprawa została skierowana do sądu.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 21 lipca. Patrol drogówki z Krosna Odrzańskiego pełnił służbę na terenie gminy Dąbie. - W pewnym momencie policjanci zauważyli motocyklistę przewożącego dziecko, który na widok radiowozu zatrzymał się i gwałtownie zawrócił, oddalając się ze znaczną prędkością. Mundurowi od razu ruszyli za mężczyzną, który usiłował ich zgubić - relacjonuje asp. szt. Justyna Kulka, rzecznik krośnieńskiej policji.

Gdy patrol zbliżył się do motocykla, okazało się, że kierowca, jak i pasażer nie mają kasków ochronnych. Ponadto pojazd nie posiadał tablicy rejestracyjnej. Nagle mężczyzna wjechał na teren jednej z posesji i uciekł do stodoły. Tuż za nim wbiegli policjanci, którzy uniemożliwili mu dalszą ucieczkę.

- Kierowcą był 34-letni mieszkaniec gminy Czerwieńsk, a pasażerem jego niespełna dwuletni syn. Policyjne systemy wykazały, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, a motocykl nie jest dopuszczony do ruchu - informuje Kulka.

Policjanci w związku z popełnionymi przez 34-latka wykroczeniami oraz jego ryzykownym i nieodpowiedzialnym zachowaniem zawnioskowali o zasądzenie wobec niego zakazu prowadzenia pojazdów. Materiały sprawy wraz z wnioskiem o ukaranie zostały przekazane do Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u