Kierował pod działaniem alkoholu i narkotyków. Zatrzymany przez grupę SPEED

24 lipiec 2019
Kierował pod działaniem alkoholu i narkotyków. Zatrzymany przez grupę SPEED Lubuska Policja

Sulęcińscy policjanci jako jedni z pierwszych ruszyli do działania, aby zwalczać najbardziej niebezpieczne zachowania na drogach. W poniedziałek zatrzymali 17-latka, który kierował motorowerem pod wpływem alkoholu i narkotyków. SPEED to przede wszystkim skuteczność.

SPEED to zespół doświadczonych policjantów ruchu drogowego, którego głównym celem jest przeciwdziałanie wyjątkowo niebezpiecznym zachowaniom na drogach. Takie grupy powstały w całej Polsce. Jako jedni z pierwszych, na lubuskie drogi wyjechali policjanci z Sulęcina.

W poniedziałek, 22 lipca wspierali oni kolegów ze Słubic, patrolując drogę W–31. W miejscowości Górzyca funkcjonariusze zatrzymali 17-latka, który kierował motorowerem bez uprawnień i był nietrzeźwy. Wynik przeprowadzonego badania wykazał, że miał on ponad pół promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo prowadził pojazd mechaniczny znajdując się pod wpływem amfetaminy i marihuany. Przy mężczyźnie policjanci ujawnili także zawiniątka z białym proszkiem. Kierowca nie miał włączonych świateł mijania i przewoził pasażera bez kasku. 17-latek został zatrzymany i doprowadzony do słubickiej Komendy, gdzie wykonane zostały z nim dalsze czynności. Dzięki działaniom policjantów z grupy SPEED wyeliminowane zostało potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Źródło: sierż. Klaudia Richter Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

1

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.