Pościg ulicami Lubska. Uciekinierka spychała auta z drogi. Padły strzały

24 lipiec 2019
Autor: 
Pościg ulicami Lubska. Uciekinierka spychała auta z drogi. Padły strzały KPP Żary

25-letnia mieszkanka powiatu żagańskiego przez kilkanaście kilometrów uciekała przed policjantami. Po drodze łamała przepisy i stwarzała ogromne zagrożenie, spychając z drogi inne pojazdy. Kiedy próbowała zepchnąć radiowóz, padły strzały.

Pościg zaczął się w poniedziałkowe popołudnie, 22 lipca. Do patrolu z drogówki w składzie sierż. Edyta Bohoń i sierż. Paweł Lewicki obsługujących zdarzenie drogowe na drodze koło Lubska podjechała kierująca Volkswagenem Passat. Kobieta bardzo dziwnie się zachowywała.

- Mówiła tak niewyraźnie, że trudno ją było zrozumieć. Po chwili zatrzymał się również inny kierowca, który poinformował policjantów, że widział, jak niebezpiecznie jechała i trzeba ją szybko zatrzymać - relacjonuje kom. Aneta Berestecka, rzecznik żarskiej policji.

Kierująca, gdy tylko usłyszała rozmowę, ruszyła z dużą prędkością w kierunku Lubska. W pościg za nią natychmiast ruszyli również funkcjonariusze. Mundurowi używali sygnałów świetlnych i dźwiękowych, aby zatrzymać kierującą do kontroli. Kobieta jednak nie reagowała i spychała z drogi inne pojazdy. Przy próbie zatrzymania próbowała także zepchnąć radiowóz.

Kiedy pościg przeniósł się na ruchliwą ulicę Wrocławską w Lubsku, policjanci wstrzymywali się z decyzją o siłowym zatrzymaniu pojazdu. Jednak, gdy tylko znaleźli się na bocznej ulicy, kilkukrotnie przez megafon wezwali kierującą do zatrzymania.

- Kobieta nie reagowała również na okrzyki "stój policja", "stój bo strzelam". W tej sytuacji sierż. Edyta Bohoń skutecznie strzeliła w tylną oponę, która pękła, spowalniając pojazd uciekającej - informuje Berestecka.

Uciekinierka została zatrzymana przez patrol, który zastawił jej drogę. 25-letnia mieszkanka powiatu żagańskiego została przebadana testerem narkotykowym, który wykazał w jej ślinie amfetaminę i metaamfetaminę. Kobiecie pobrano również krew do dalszych badań laboratoryjnych oraz zatrzymano prawo jazdy. Zatrzymana trafiła do policyjnego aresztu. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u