Nietrzeźwy Litwin jechał ciężarówką po autostradzie A2. Miał blisko 0,7 promila alkoholu

24 lipiec 2019
Autor: 
Nietrzeźwy Litwin jechał ciężarówką po autostradzie A2. Miał blisko 0,7 promila alkoholu WITD Gorzów Wlkp.

To miała być zwykła kontrola drogowa. Szybko okazało się jednak, że kierowca ciężarówki jest nietrzeźwy. Mężczyzna miał w swoim organizmie ponad pół promila alkoholu.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 22 lipca, na autostradzie A2. Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili działania kontrolne na wysokości Tarnawy Rzepińskiej. Jednym z zatrzymanych pojazdów była 40-tonowa ciężarówka, którą przewożono drewno z Litwy do Francji.

W trakcie kontroli dokumentów inspektorzy wyczuli woń alkoholu od kierowcy. Mundurowi od razu postanowili skontrolować stan trzeźwości mężczyzny. Obywatel Litwy wydmuchał blisko 0,7 promila alkoholu.

Na miejsce wezwano patrol policji. Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierowcę i przeprowadzili z nim dalsze czynności.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u