Wypadek policjanta na motocyklu w Kostrzynie nad Odrą. W akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

31 lipiec 2019
Autor: 
Wypadek policjanta na motocyklu w Kostrzynie nad Odrą. W akcji śmigłowiec LPR Czytelnik

Policyjny motocykl zderzył się z samochodem osobowym w Kostrzynie nad Odrą. Funkcjonariusz został poważnie ranny, wezwano do niego śmigłowiec LPR.

Do wypadku doszło w środę, 31 lipca, o godzinie 14:50. 56-letni kierujący osobowym Renault Scenic wyjeżdżając z parkingu marketu przy ul. Sienkiewicza, wymusił pierwszeństwo przejazdu na policyjnych motocyklach, które jechały na sygnałach w kierunku ronda. - Jeden z funkcjonariuszy nie miał szans na jakikolwiek manewr i uderzył w bok pojazdu - relacjonuje nadkom. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Na miejsce od razu przybyły patrole policji, zastęp straży pożarnej oraz dwa zespoły pogotowia. Wezwano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Gorzowa Wielkopolskiego. Policjant doznał wielu urazów. To między innymi otwarte złamanie ręki, uraz nogi oraz barku.

W wypadku poszkodowany został Paweł, to policjant z Wydziału Ruchu Drogowego z 14-letnim stażem. Uczestniczył w "Operacji Kostrzyn 2019". - Jako policjanci nasze myśli kierujemy w stronę naszego kolegi, który jest pod opieką medyków. Bardzo zależy nam, aby funkcjonariusz szybko wrócił do zdrowia - podkreśla nadkom. Maludy.

Policjanci wspólnie z prokuratorem cały czas prowadzą oględziny miejsca wypadku. Wiadomo, że kierowca osobowego Renault był trzeźwy. Utrudnienia w ruchu występują w całym mieście. - Chcemy przeprowadzić czynności nie tylko precyzyjnie, ale i szybko. Zdajemy sobie sprawę, że bez zdarzenia drogowego były już tam duże korki. Obecnie nie ma mowy o żadnych objazdach, kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość - mówi nadkom. Marcin Maludy.

Mundurowi apelują do wszystkich kierowców, aby jeździli rozważnie. - Przez miasto często poruszają się kolumny pojazdów na sygnałach. Musimy się tak poruszać, bo inaczej Kostrzyn zupełnie stanie. Droga z jednego końca miasta na drugi wynosi teraz około dwie, trzy godziny - uzupełnia rzecznik Lubuskiej Policji.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u