Pożar budynku wielorodzinnego w Trzcielu. W akcji 14 zastępów straży pożarnej

02 sierpień 2019
Autor: 
Pożar budynku wielorodzinnego w Trzcielu. W akcji 13 zastępów straży pożarnej OSP KSRG Brójce

Pożar wybuchł na klatce schodowej budynku wielorodzinnego służącego niegdyś jako stacja kolejowa i przeniósł się na poddasze. Na miejsce wezwana została straż pożarna. Wszyscy mieszkańcy zostali ewakuowani.

W piątek, 2 sierpnia, kilka minut przed godziną 7 rano, do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta PSP w Międzyrzeczu wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru budynku wielorodzinnego w Trzcielu. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały liczne zastępy straży pożarnej w tym ochotnicy z sąsiedniego powiatu nowotomyskiego. Łącznie w działaniach brało udział 14 zastępów straży pożarnej. 

Na miejsce wezwane zostało pogotowie energetyczne, które odłączyło prąd w całym obiekcie. Przybyła również policja, funkcjonariusze zabezpieczali teren akcji na czas działań strażaków. Wszyscy mieszkańcy ewakuowali się przed przybyciem straży pożarnej.

Pożar wybuchł na klatce schodowej i zaczął rozprzestrzeniać się na poddasze oraz dach budynku. Około godziny 8 sytuacja była już opanowana, niezbędna okazała się rozbiórka fragmentu dachu. W skali całego budynku zniszczenia spowodowane pożarem nie są duże. 

Na miejscu zdarzenia wciąż pracuje straż pożarna, trwa dogaszanie pozostałych zarzewi ognia. Strażacy zabezpieczą również poddasze przy pomocy plandeki.

Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane, na szczęście nikt nie został ranny. Z budynku ewakuowało się łącznie 7 osób.

Fot. OSP KSRG Trzciel

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u