Nękał telefonicznie, groził pozbawieniem życia...

09 czerwiec 2016
Autor: 

Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy wobec 28-letniego mężczyzny.

Oskarżony w okresie od marca 2015 r. do 14 lutego 2016 roku w Zielonej Górze uporczywie nękał pokrzywdzoną w ten sposób, że wielokrotnie wydzwaniał na jej telefon oraz wysyłał wiadomości tekstowe sms naruszając w ten sposób prywatność pokrzywdzonej.

Nadto ustalono, że 7 lutego 2016 r. w Zielonej Górze, w trakcie rozmowy telefonicznej groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała. Oskarżony przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wniosek o skazanie go bez przeprowadzania rozprawy( tzw. dobrowolne poddanie się karze - art. 335 kpk)

Prokurator wniósł o skazanie mężczyzny na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 3 lat próby, oddanie go w tym okresie pod dozór kuratora oraz zobowiązanie do powstrzymywania się w okresie próby od kontaktowania się z pokrzywdzoną bez udziału osób trzecich.

Opisane wyżej przestępstwo stalkingu czyli uporczywego nękania stypizowane zostało w art. 190 a kk i zgodnie z obowiązującym od 6 czerwca 2011 roku brzmieniem stanowi: "Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3." Warto dodać również, że jeżeli pokrzywdzony takim przestępstwem targnie się na własne życie - sprawca podlega surowszej karze - od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u