Poszukiwali męźczyzn na Jeziorze Sławskim (ZDJĘCIA)

10 czerwiec 2016
Autor: 

9 czerwca popołudniu na Jeziorze Sławskim odbyły się ćwiczenia wschowskich policjantów i współpracujących z nimi funkcjonariuszy pozostałych służb. Scenariusz był następujący poszukiwano mężczyzn, którzy wypłynęli wypożyczoną łodzią rankiem na jezioro. Jednego z wędkarzy, wycieńczonego odnaleziono na jednej z wysp oddalonej kilkadziesiąt metrów od plaży. Drugi z mężczyzn utonął.

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Na lubuskich jeziorach i rzekach pojawi się wiele osób wypoczywających nad wodą. Wszystko to wymaga od Policji i pozostałych służb podejmowania kroków, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo. Przykładem są tego typu ćwiczenia. 

Policjantów wspierali również przedstawiciele pozostałych służb i podmioty samorządowe. O groźnym zdarzeniu dyżurnego wschowskiej Policji powiadomił właściciel jednej z wypożyczalni sprzętu wodnego w Lubiatowie.  Biorąc pod uwagę powagę zdarzenia Komendant Powiatowy Policji we Wschowie insp. Tomasz Kłosowski ogłosił alarm dla całej jednostki. Patrole policji udały się na jeden z ośrodków wypoczynkowych w Lubiatowie. Na miejscu powołany został sztab kryzysowy. Pojawiły się zastępy straży pożarnej, wozy pogotowia ratunkowego, strażnicy miejscy, strażnicy leśni, ratownicy wodni, płetwonurkowie oraz przedstawiciele zarządzania kryzysowego Starostwa Powiatowego we Wschowie. Wszyscy zaangażowani w akcje poszukiwawczą szukali wędkarzy na wodzie i lądzie. Brano pod uwagę wszystkie możliwe scenariusze. Po kilkudziesięciu minutach poszukiwań odnaleziono jednego z mężczyzn na wyspie. Wycieńczonemu, odwodnionemu udzielono pomocy i przetransportowano na plażę, gdzie czekały na niego służby medyczne. Płetwonurkowie odnaleźli również w wodzie ciało drugiego poszukiwanego.

W czasie akcji ratunkowej funkcjonariusze zauważyli unoszące się kłęby dymu. Ich natychmiastowa reakcja spowodowała, że zatrzymano mężczyznę, który chciał podpalić las. Jak się okazało 25-latek odpowiedzialny był za wcześniejsze podpalenia, które pojawiały się w tym rejonie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, których zadaniem było wypracowanie i sprawdzenie współpracy wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców i osób wypoczywających nad lubuskimi jeziorami.

Oby podczas wakacji takich sytuacji było jak najmniej...

KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.