Pies utknął między prętami ogrodzenia. Pomogli strażacy (ZDJĘCIA)

08 sierpień 2019
Autor: 
Pies utknął między prętami ogrodzenia. Pomogli strażacy OSP Templewo

Próbował wyjść sam, pomagali mu mieszkańcy wsi Kleszczewo (gmina Bledzew), ale bez skutku. Aby uwolnić psa, który uwięził głowę w ogrodzeniu, strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych.

W czwartek, 8 lipca, chwilę po północy dyżurny międzyrzeckich strażaków odebrał zgłoszenie o psie uwięzionym w ogrodzeniu. Do zdarzenia doszło w miejscowości Kleszczewo. Na miejsce wysłano zastęp ochotników z pobliskiego Templewa.

Pies włożył głowę w szczelinę bramy wjazdowej i nie mógł się samodzielnie uwolnić. - Konieczne było użycie narzędzi hydraulicznych. Szybkie, ostrożne cięcie nożycami pozwoliło na uwolnienie psiaka, tym samym ograniczając mu do minimum stres wywołany zaistniałą sytuacją - relacjonują strażacy.

Brak identyfikatora na obroży psa spowodował konieczność wezwania na miejsce osoby zajmującej się profesjonalnym odławianiem zwierząt. Pies został przetransportowany do schroniska w Trzciance, w województwie wielkopolskim.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u