Nietrzeźwi zaatakowali mężczyznę, bo nie dał im papierosa. Rzucali w niego butelkami

12 sierpień 2019
Autor: 
Nietrzeźwi zaatakowali mężczyznę, bo nie dał im papierosa. Rzucali w niego butelkami Redakcja

Zarzut rozboju usłyszało dwóch mężczyzn, którzy w centrum Zielonej Góry zaatakowali przechodnia. Mężczyźni poprosili go wcześniej o papierosa, a następnie pobili i ukradli portfel z dużą ilością gotówki.

Policja otrzymała zgłoszenie o pobiciu w niedzielę, 11 sierpnia, około godziny 22:00. Na placu Kolejarza w Zielonej Górze dwójka mężczyzn zaatakowała przechodnia. Napastnicy rzucali w niego szklanymi butelkami.

Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że dwóch napastników prosiło pokrzywdzonego o papierosa. - Nagle zaatakowali oni mężczyznę, a po uderzeniu szklaną butelką w głowę ukradli mu portfel z pieniędzmi. W środku znajdowało się około 2 tysiące złotych - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Incydent zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego. - Dzięki nagraniom policjanci sprecyzowali miejsce, gdzie oddalili się sprawcy. Mężczyźni zostali zatrzymani na dworcu PKP. Obaj byli nietrzeźwi - mówi podinsp. Stanisławska.

Zatrzymani usłyszeli zarzut rozboju. Grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u