Pożar młodego lasu pod Wężyskami (ZDJĘCIA)

10 czerwiec 2016
Katarzyna Mayer Bzowa

Około godz. 12.40 do Stanowiska Kierowania KP PSP Krosno Odrzańskie wpłynęło zawiadomienie o zadymieniu w lesie na wysokości miejscowości Wężyska.

- Zgłoszenie wpłynęło od pracowników nadleśnictwa - mówi st.kap. Dariusz Wojtuń, zastępca dowódcy JRG PSP Krosno Odrzańskie - Na miejsce zostały zadysponowane cztery zastępy z JRG PSP Krosno Odrzańskie, dwa zastępy OSP z Wężysk i jeden z Osiecznicy. Służby leśne dodatkowo zadysponowały do pożaru samolot gaśniczy typu AN2 z lotniska Przylep, który dokonał kilku zrzutów z powietrza tłumiąc pożar. Palił się młodnik oraz trawa leśna. Wstępnie można stwierdzić, że spaleniu uległo około 30 arów. 

Przyczyny pożaru są badane. 

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.