Zanieczyszczenie na rzece Lubsza

10 czerwiec 2016
Autor: 

Wczoraj (09.06) około godz. 21.00 do Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim wpłynęło powiadomienie o granatowej substancji płynącej rzeką Lubszą (pow. Krośnieński)

Informację zgłosił mieszkaniec miejscowości Pleśno, który około godz. 20.00 zauważył zanieczyszczenie na wodzie.

- Na miejsce wysłany został zastęp JRG PSP Gubin, który zabezpieczył teren - informuje kpt. Dariusz Szymura, rzecznik prasowy KW PSP Gorzów Wlkp - Po zabezpieczeniu udali się wraz z inspektorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w górę rzeki w poszukiwaniu źródła zanieczyszczenia. Trzy kilometry dalej ujawniono gnijące pozostałości roślinne o specyficznym kolorze i zapachu.

Inspektor sanitarny po zbadaniu próbki ocenił, że pozostałości nie są szkodliwe dla środowiska.

Dziś na miejscu zdarzenia pracuje inspektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krośnie Odrzańskim oraz inspektor Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z Zielonej Góry. Przeprowadzana jest również kontrola w pobliskim zakładzie przetwórstwa owoców. Całość nadzoruje wójt gminy Gubin.

- Nie występuje zagrożenie dla roślinności, zwierząt i ludzi - mówi wójt gminy Zbigniew Barski - firma sprawdzana jest pod kątem przesiąków do gleby. Należy pamiętać, że nasz teren jest położony w sąsiedztwie niemieckich kopalń. Ziemia tu jest mocno zażelaźniona. Znaleziona pozostałość jest substancją pochodzenia organicznego, w połączeniu z żelazem mogła dać taki efekt.

Na pełną ekspertyzę musimy jednak poczekać kilka dni.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u