Ciężarówka pełna nielegalnych odpadów z Niemiec jechała do Polski (ZDJĘCIA)

27 sierpień 2019
Autor: 
Ciężarówka pełna nielegalnych odpadów z Niemiec jechała do Polski NOSG

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili wjazd ciężarówki z 29 tonami odpadów do Polski. Ich podejrzenia wzbudziły rozbieżności w dokumentach. Odbiorcy oraz przewoźnikowi grożą teraz wysokie kary pieniężne.

Do ujawnienia nielegalnego transportu odpadów doszło w pobliżu Ludwigsdorfu. Tuż przed granicą z Polską funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy z naczepą.

- W trakcie sprawdzania ładunku mundurowi zakwestionowali przewożony towar. Powodem były rozbieżności w dokumentach, z których wynikało, że do kraju miały wjechać plastikowe opakowania o wadze 29 ton, natomiast funkcjonariusze stwierdzili, że jest to zmielony plastik wymieszany z innymi odpadami - informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Sprawą zajął się WIOŚ, który uznał transport za nielegalne transgraniczne przemieszczanie odpadów. Kierowca został ukarany mandatem karnym, a zatrzymany ładunek wraz z ciężarówką zabezpieczono na wyznaczonym parkingu. Karę pieniężną od 30 do 200 tys. zł. otrzyma również odbiorca, natomiast przewoźnikowi oraz zarządzającemu grozi kara w łącznej kwocie 12 500 złotych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u