Lubuscy policjanci skutecznie uderzyli w przestępczość narkotykową

24 wrzesień 2019
Lubuscy policjanci skutecznie uderzyli w przestępczość narkotykową Lubuska Policja

Policjanci z Gorzowa i Żagania zlikwidowali plantacje konopi indyjskich i zabezpieczyli pięć kilogramów suszu marihuany. Niektóre z krzewów miały nawet trzy metrów wysokości.

Skrupulatnie przygotowana akcja kryminalnych zakończyła się zatrzymaniem 32-latka odpowiedzialnego za plantację. Zabezpieczone krzewy trafiły do badań.

To była dokładnie zaplanowana akcja policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. oraz jednostki z Żagania. Policjanci kryminalni potwierdzili, że wspólne działania przynoszą rezultaty. Zebrane informacje w ramach współpracy, poprzedzone odpowiednim rozeznaniem w terenie, doprowadziły do zlikwidowania plantacji konopi indyjskiej oraz zatrzymania jej właściciela. Mieszkaniec Żagania był zaskoczony, kiedy do jego mieszkania zapukali funkcjonariusze. Wiedział jednak, że to wizyta nieprzypadkowa. W ogródku znajdowało się 28 krzewów konopi indyjskiej w kilku miejscach. Niektóre z nich miały nawet trzy metrów wysokości. Niewukluczone, że z każdego z nich można było uzyskać nawet kilogram suszu. 32-latek miał także specjalnie przygotowane pomieszczenie, które pełniło funkcję suszarni. Policjanci wykonywali czynności procesowe, w tym przeszukanie. To dodatkowo doprowadziło do odnalezienia pięciu kilogramów suszu marihuany. Krzewy zostały zabezpieczone do kolejnych badań. 32-letni „plantator" został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W tej sprawie policjanci zbierają nadal materiał dowodowy.

Po przesłuchaniu 32-latek usłyszy zarzuty związane z uprawą konopi indyjskich. Jeżeli potwierdzą się ustalenia i zostanie zebrany niezbędny materiał dowodowy, mężczyzna będzie odpowiadał także za posiadanie znacznej ilości narkotyków.

źródło: sierż. Arkadiusz Szlachetko KPP w Żaganiu, zdjęcia: Lubuska Policja

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u