Pożar budynku w Zielonej Górze. Dwie osoby są poszkodowane (ZDJĘCIA, FILM)

24 wrzesień 2019
Autor: 
Pożar budynku w Zielonej Górze. Dwie osoby są poszkodowane Redakcja

Sześć zastępów straży pożarnej walczy z pożarem pustostanu przy ulicy Sulechowskiej w Zielonej Górze. W środku przebywały dwie osoby. Obie trafiły pod opiekę zespołów pogotowia.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego operacyjnego zielonogórskich strażaków po godzinie 22:30. Ogień bardzo szybko rozprzestrzenił się po całym budynku. - Już po chwili płomienie wychodziły na zewnątrz - relacjonuje świadek zdarzenia.

Na miejscu pracuje sześć zastępów straży pożarnej, w tym drabina mechaniczna o wysokości 30 metrów. Z pustostanu o własnych siłach ewakuowały się dwie osoby, które trafiły pod opiekę zespołów pogotowia. Jedna z nich została przetransportowana do szpitala.

Strażacy z założonymi aparatami powietrznymi prowadzą działania z rozstawionej drabiny mechanicznej oraz wewnątrz obiektu. Pożar nadal nie został opanowany. Zielonogórska policja zablokowała na ulicy Sulechowskiej trzy pasy ruchu, dwa w kierunku centrum i jeden w stronę CRS.

Godzina 23:45 - Sytuacja pożarowa została już opanowana, lecz przed strażakami jeszcze dużo pracy. Będą oni prowadzić teraz niezbędne prace rozbiórkowe oraz dogaszać wciąż tlące się elementy konstrukcji budynku. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Dokładne okoliczności ustali biegły z zakresu pożarnictwa.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u