Odpalili race na stadionie żużlowym. Dostali grzywnę w wysokości 1,8 tys. złotych oraz zakazy stadionowe

25 wrzesień 2019
Autor:  Redakcja
Odpalili race na stadionie żużlowym. Dostali grzywnę w wysokości 1,8 tys. złotych oraz zakazy stadionowe KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci ustalili i zatrzymali sześciu stadionowych chuliganów, którzy podejrzani są o wniesienie i odpalenie rac na meczu żużlowym 28 lipca. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, zostali oddani pod dozór Policji i mają orzeczone zakazy stadionowe.

Podczas meczu żużlowego pomiędzy Stelmet Falubaz Zielona Góra a Truly Work Stal Gorzów Wlkp., który odbył się 28 lipca na stadionie przy ul. Wrocławskiej z sektora kibiców zielonogórskiej drużyny odpalone zostały race. Zielonogórscy policjanci z Wydziału Kryminalnego jeszcze po meczu zatrzymali jednego z mężczyzn odpowiedzialnych za ten czyn. W kolejnych tygodniach dzięki swojemu rozpoznaniu i pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali kolejnych 5 mężczyzn. Ostatni został zatrzymany w miniony piątek, 20 września.

Wszyscy mężczyźni usłyszeli zarzuty z art. 59§1 Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych – wnoszenie i posiadanie materiałów pirotechnicznych na imprezie masowej. Jeden z nich usłyszał taki zarzut dwukrotnie – ponieważ w dniu zatrzymania, 11 sierpnia, przed kolejnym meczem żużlowym pomiędzy Stelmet Falubaz Zielona Góra i Betard Sparta Wrocław, miał przy sobie noże, których wnoszenie na imprezę masową także jest niedozwolone.

Zatrzymani to czterej zielonogórzanie w wieku od 25 do 28 lat, 24-letni mieszkaniec powiatu świebodzińskiego i 19-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego. Dwaj z podejrzanych przyznali się do winy i przyjęli karę grzywny w wysokości 1800 zł zaproponowaną przez prokuratora. Czterej pozostali będą odpowiadać na rozprawie przed sądem.

Za popełniony czyn grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Cała szóstka została oddana pod dozór Policji i ma orzeczone zakazy uczestniczenia w imprezach sportowych z udziałem klubu sportowego Stelmet Falubaz Zielona Góra na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Źródło: podinsp. Małgorzata Barska, KMP Zielona GóraRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u