Tragiczna sobota nad wodą. Strażacy wyłowili ciała dwóch osób

29 wrzesień 2019
Autor: 
Tragiczna sobota nad wodą. Strażacy wyłowili ciała dwóch osób Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Tragiczna sobota nad wodą w Lubuskiem. Służby ratownicze dwa razy interweniowały przy zdarzeniach związanych z utonięciem. 

Do makabrycznego odkrycia doszło w sobotę, 28 września, około godziny 11:40. Wędkarz, który pływał łódką na Warcie w rejonie miejscowości Studzionka zauważył dryfujące ciało. Mężczyzna poinformował o tym fakcie służby. Na miejsce zadysponowane zostały straż pożarna oraz policja. Strażacy wyłowili ciało z wody. Oględziny miejsca zdarzenia przeprowadziła grupa dochodzeniowo-śledcza.

- Na miejscu był też prokurator, który zabezpieczył ciało do sekcji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że był to mieszkaniec powiatu gorzowskiego. - podaje sierż. szt. Mateusz Sławek, Oficer Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. 

Kolejne tragiczne zdarzenie miało miejsce w Gorzowie Wielkopolskim, przy ulicy Błotnej. Stanowisko wędkarskie, przy którym znajduje się rozłożony sprzęt było puste. Świadków zdarzenia zaniepokoił fakt braku wędkarza w pobliżu, na miejsce wezwane została policji. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia zauważyli dryfujące ciało w stawie.

Do zdarzenia zadysponowano grupę wodno-nurkową straży pożarnej, która wyłowiła ciało wędkarza. Oględziny miejsca zdarzenia przeprowadziła grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji.

- Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. - dodaje sierż. szt. Mateusz Sławek, Oficer Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

 • Dwa pojazdy zderzyły się w Zielonej Górze. Jedno z aut wjechało na skarpę! (ZDJĘCIA)

  Dwa pojazdy zderzyły się w Zielonej Górze. Jedno z aut wjechało na skarpę! (ZDJĘCIA)

  Zderzenie dwóch pojazdów w Zielonej Górze. Na miejsce wezwane zostały służby. Szczęśliwie nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

 • Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Poważny wypadek na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. Kierująca osobówką potrąciła dwie osoby. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

 • Do strażackich komend trafiły tabletki z jodkiem potasu. "Jest to standardowa procedura"

  Do strażackich komend trafiły tabletki z jodkiem potasu. "Jest to standardowa procedura"

  Komendy Powiatowe Państwowej Straży Pożarnej otrzymały tabletki z jodkiem potasu. Powód? Sytuacja w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u