Tragiczna sobota nad wodą. Strażacy wyłowili ciała dwóch osób

29 wrzesień 2019
Autor: 
Tragiczna sobota nad wodą. Strażacy wyłowili ciała dwóch osób Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Tragiczna sobota nad wodą w Lubuskiem. Służby ratownicze dwa razy interweniowały przy zdarzeniach związanych z utonięciem. 

Do makabrycznego odkrycia doszło w sobotę, 28 września, około godziny 11:40. Wędkarz, który pływał łódką na Warcie w rejonie miejscowości Studzionka zauważył dryfujące ciało. Mężczyzna poinformował o tym fakcie służby. Na miejsce zadysponowane zostały straż pożarna oraz policja. Strażacy wyłowili ciało z wody. Oględziny miejsca zdarzenia przeprowadziła grupa dochodzeniowo-śledcza.

- Na miejscu był też prokurator, który zabezpieczył ciało do sekcji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że był to mieszkaniec powiatu gorzowskiego. - podaje sierż. szt. Mateusz Sławek, Oficer Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. 

Kolejne tragiczne zdarzenie miało miejsce w Gorzowie Wielkopolskim, przy ulicy Błotnej. Stanowisko wędkarskie, przy którym znajduje się rozłożony sprzęt było puste. Świadków zdarzenia zaniepokoił fakt braku wędkarza w pobliżu, na miejsce wezwane została policji. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia zauważyli dryfujące ciało w stawie.

Do zdarzenia zadysponowano grupę wodno-nurkową straży pożarnej, która wyłowiła ciało wędkarza. Oględziny miejsca zdarzenia przeprowadziła grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji.

- Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. - dodaje sierż. szt. Mateusz Sławek, Oficer Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u