Małomice: Tragiczne zatrucie tlenkiem węgla. Jedna osoba nie żyje, druga jest nieprzytomna

07 październik 2019
Autor: 
Małomice: Tragiczne zatrucie tlenkiem węgla. Jedna osoba nie żyje, druga jest nieprzytomna Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Tragiczne zatrucie tlenkiem węgla w miejscowości Małomice pod Żaganiem. Jedna osoba zginęła a druga jest nieprzytomna. Na miejscu pracuje straż pożarna oraz policja.

W poniedziałek, 7 października, około godziny 8 rano do służby ratowniczych w powiecie Żagańskim wpłynęło zgłoszenie dotyczące zatrucia tlenkiem węgla w miejscowości Małomice. Na miejsce zdarzenia zadysponowana została straż pożarna, pogotowie oraz policja. Strażacy w aparatach powietrznych weszli do budynku, w którym znajdowały się dwie osoby nieprzytomne. Mężczyźni zostali ewakuowani na zewnątrz, gdzie rozpoczęto walkę o ich życie. Niestety lekarz stwierdził zgon 67-letniego mężczyzny. Drugi mężczyzna był nieprzytomny, trafiła do szpitala. 

Strażacy dokładnie wywietrzyli budynek oraz nieustannie monitorowali stężenie tlenku węgla przy pomocy detektora wielogazowego. Tlenek węgla pojawił się w budynku z powodu nieszczelności w przewodzie kominowym. 

Na miejscu pracuje policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora.

Sezon grzewczy trwa w najlepsze. Tlenek węgla CO jest bez smaku, zapachu i barwy - dlatego apelujemy o zakup czujnika tlenku węgla. Sprzęt nie jest drogi, działa przez lata a co najważniejsze może uratować Ci życie!

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u