Pożar altany w Skwierzynie. Strażacy ewakuowali poparzonego mężczyznę (ZDJĘCIA)

06 październik 2019
Autor: 
Pożar altany w Skwierzynie. Strażacy ewakuowali poparzonego mężczyznę Fot. OSP Skwierzyna

To zdarzenie mogło zakończyć się tragicznie. Na ogrodach działkowych "Wiarus" w Skwierzynie płonęła drewniana altana. W środku strażacy natknęli się na poparzonego 39-letniego mężczyznę.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 9 października, w Skwierzynie. O godzinie 15:15 miejscowi ochotnicy otrzymali wezwanie do pożaru altanki na Pracowniczych Ogrodach Działkowych "Wiarus". Do akcji wyruszyły dwa zastępy z OSP w Skwierzynie oraz samochód gaśniczy z Międzyrzecza.

Kiedy pierwszy zastęp dojechał na miejsce, cały budynek był już objęty ogniem. Strażacy rozwinęli dwie linie gaśnicze i rozpoczęli walkę z żywiołem. W międzyczasie ratownicy zauważyli 39-letniego właściciela altany. Mężczyzna miał poparzoną twarz.

- Natychmiast wezwany został Zespół Ratownictwa Medycznego, a my przystąpiliśmy do udzielania poszkodowanemu pierwszej pomocy. Gdy karetka przyjechała na miejsce, poszkodowany został przekazany ratownikom - relacjonują ochotnicy ze Skwierzyny.

Pożar został opanowany już po kilku minutach działań. Budynku nie udało się uratować, spłonął doszczętnie. Ustaleniem przyczyny powstania ognia, zajmą się już międzyrzeccy policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u