Seniorka straciła wszystkie oszczędności. Myślała, że rozmawia z córką

11 październik 2019
Autor: 
Seniorka ze Świebodzina straciła wszystkie oszczędności KPP Świebodzin

W Świebodzinie pojawili się oszuści. W ostatnim czasie złodzieje kilkakrotnie próbowali oszukać seniorów podczas rozmowy telefonicznej. Niestety udało im się omylić 72-latkę, która przekazała im ponad 15 tysięcy złotych.

Miejscowi policjanci otrzymali informacje o kilku podobnych sytuacjach, kiedy złodzieje dzwonili do seniorów. Niestety jedna z tych prób okazała się skuteczna.

- Do 72-letniej kobiety w godzinach porannych zadzwonił telefon. W słuchawce słychać było kobiecy głos. 72-latka sądziła, że dzwoni do niej córka, a kobieta w słuchawce to potwierdziła. Przekonywała, że pilnie potrzebuje pieniędzy i jest w banku - relacjonuje mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

W dalszej rozmowie oszustka wykorzystała sytuację i zapytała, ile gotówki posiada 72-latka. Kiedy usłyszała kwotę ponad 15 tysięcy złotych, nakazała włożyć je do kopert i schować do torby. Po chwili do telefonu podała rzekomą pracownicę banku, która oświadczyła, że po pieniądze przyjedzie kurier. Niestety przekazane pieniądze przepadły.

Schemat ten jest typowym dla tego typu oszustw. - Zazwyczaj na telefon stacjonarny dzwoni osoba, która przekonuje, iż jest naszą bliską i ma problemy, potrzebuje gotówki. Nie ma jednak możliwości odebrania jej osobiście, dlatego zjawi się po nią fałszywy policjant czy kurier. Każda taka historia powinna być dla nas sygnałem, że coś jest nie tak - podkreśla mł. asp. Ruciński.

Policjanci przypominają, aby nie wpuszczać obcych do domów. A gdy natrętny gość nie chce odpuścić, warto zadzwonić po patrol.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u