Skuteczni w zwalczaniu przestępczości transgranicznej. Skradzione auto odzyskane

17 październik 2019
Skuteczni w zwalczaniu przestępczości transgranicznej. Skradzione auto odzyskane Lubuska Policja

Dzięki dobrej współpracy z Polsko-Niemieckim Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku oraz policjantów kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. odzyskano samochód osobowy marki Audi A3 wartości blisko 100 tys. złotych.

Pojazd został wcześniej skradziony na terenie Niemiec. Do sprawy zatrzymano 44-letniego mieszkańca powiatu gorzowskiego.

W poniedziałek, 14 października dyżurny komendy miejskiej otrzymał informację z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku o tym, że kilka dni wcześniej na terenie Niemiec zaginął samochód marki Audi A3. Dyżurny do wyjaśnienia sprawy skierował funkcjonariuszy kryminalnych oraz śledczych. Doświadczenie, dobra znajomość terenu, a także szereg ustaleń i podjętych czynności operacyjno- rozpoznawczych przyczyniły się do odzyskania luksusowego auta o wartości blisko 100 tys. złotych. Pojazd odnaleziono na jednej z posesji na terenie Gorzowa Wlkp.

Odzyskane auto zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu. Policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny pojazdu. Zabezpieczone przez ekspertów laboratorium ślady zostaną poddane szczegółowej analizie, i wykorzystane w prowadzonym postępowaniu. Praca śledczych skutkowała również wytypowaniem osoby zamieszanej w przestępczy proceder.

Do sprawy zatrzymano 44-letniego mieszkańca powiatu gorzowskiego. Podejrzany został już przesłuchany i usłyszał zarzut paserstwa. Śledczy prowadzący postępowanie sprawdzą również, czy podejrzany ma na swoim koncie inne podobne przestępstwa.

Źródło: nadkom. Marcin Maludy Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u