Tragiczny wypadek koło Łęknicy. Jedna osoba nie żyje, osobówka wbiła się w drzewo

27 październik 2019
Autor: 
Tragiczny wypadek koło Łęknicy. Jedna osoba nie żyje Fot. Mateusz Nocek

Śmiertelny wypadek na krajowej "12" w pobliżu miejscowości Żarki Wielkie (gmina Trzebiel). Samochód osobowy wyleciał z drogi i wbił się w drzewo. Droga jest całkowicie zablokowana.

Służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wypadku w niedzielną noc, 27 października, o godzinie 22:03. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen jadąc drogą krajową nr 12 z nieznanych przyczyn wyleciał z trasy i czołowo wbił się w przydrożne drzewo. Zderzenie było bardzo silne, pojazd został doszczętnie zniszczony.

Na miejsce przybyły cztery zastępy straży pożarnej, zespół pogotowia oraz patrole policji z żarskiej drogówki. - Niestety w wyniku wypadku śmierć poniosła jedna osoba - informuje dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa KW PSP w Gorzowie Wielkopolskim. To kierowca samochodu, który został w nim uwięziony.

Dokładne okoliczności, w jakich doszło do wypadku wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora. Najprawdopodobniej przyczyną była nadmierna prędkość.

Droga krajowa nr 12 jest zablokowana w obu kierunkach. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami nawet do godziny 2:00.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u