Policja zatrzymała 20-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna jechał skradzionym pojazdem

04 listopad 2019
Policja zatrzymała 20-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna jechał skradzionym pojazdem Lubuska Policja

Policjanci gorzowskiej drogówki zatrzymali do kontroli mężczyznę, który kierował samochodem terenowym marki Land Rover. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że samochód wartości ponad 40 tysięcy złotych został skradziony na terenie Niemiec, kierowca nie posiada uprawnień i jest poszukiwany listem gończym. 20-latek trafił już do policyjnego aresztu, niebawem usłyszy zarzuty.

Wszystko wydarzyło się pod koniec października. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. otrzymał zgłoszenie, że na jednym z osiedli w Gorzowie Wlkp. doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce skierowano patrol ruchu drogowego. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 20-letni kierujący Land Roverem nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Co więcej, pojazd, którym się poruszał został skradziony na terenie Niemiec. To jednak nie wszystko. Policjanci sprawdzając dane kierowcy w systemie otrzymali informację, że jest on poszukiwany listem gończym.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. Pojazd marki Land Rover został zabezpieczony na policyjnym parkingu, gdzie policjanci poddali go szczegółowym oględzinom. Zabezpieczone podczas czynności ślady zostaną przeanalizowane przez ekspertów kryminalistyki, a następnie wykorzystane w prowadzonym postępowaniu. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty prawdopodobnie dotyczące kradzieży pojazdu, a najbliższe kilka miesięcy spędzi w zakładzie karnym. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Źródło: podkom. Marzena Śpiewak, Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.