Tragiczny długi weekend na drogach. Zginęły 2 osoby a 10 zostało rannych!

04 listopad 2019
Autor: 
Tragiczny długi weekend na drogach. Zginęły 2 osoby a 10 zostało rannych! Lubuska Policja

Zakończyła się ogólnopolska akcja „ZNICZ 2019”. Na lubuskich drogach służbę pełniło blisko 250 policjantów ruchu drogowego wpieranych przez funkcjonariuszy innych pionów. W trakcie czterodniowych działań w Lubuskiem doszło do 10 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 10 zostało rannych. Policjanci zatrzymali w tym czasie 28 pijanych kierowców.

Od czwartku, 31 października, do niedzieli, 3 listopada, w całej Polsce prowadzone były policyjne działania „Znicz 2019”, których głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wszystkim podróżnym. W akcji brali udział także lubuscy policjanci, którzy w tym czasie obecni byli przede wszystkim w rejonach cmentarzy, gdzie natężenie ruchu było największe. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo także na pozostałych drogach, którymi przemieszczali się mieszkańcy naszego województwa oraz osoby przyjezdne. Blisko 250 funkcjonariuszy ruchu drogowego wspieranych przez swoich kolegów z innych pionów dokładało wszelkich starań, aby zarówno ruch kołowy, jak i pieszy odbywał się płynnie i co najważniejsze bezpiecznie. Policjanci, którzy pełnili służbę na drogach mieli za zadanie pomagać wszystkim podróżnym oraz eliminować brawurowych i nietrzeźwych kierowców.

W ciągu czterodniowych działań w Lubuskiem doszło do 10 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 10 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 28 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pojazdu znajdując się pod działaniem alkoholu. Skrajną nieodpowiedzialnością „wykazał” się 49-letni obywatel Białorusi, którego policjanci zatrzymali w niedzielę, 3 listopada, na autostradzie A2 (pow. świebodziński), kiedy kierował ciężarówką mając w organizmie ponad 2,5 promila.

Do najpoważniejszych wypadków doszło w piątek, 1 listopada i sobotę, 2 listopada. Pierwszy miał miejsce w Wawrowie (pow. gorzowski). Doszło tu do czołowego zderzenia Volkswagena, który jechał w kierunku skrzyżowania z Drogą Krajową 22, z Volvo jadącym w przeciwną stronę. Niestety w wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł 26-letni kierujący Volkswagenem, a 39-letni mężczyzna siedzący za kierownicą Volvo został ranny i trafił do szpitala.

Do drugiego wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło na Drodze Krajowej 32 w pobliżu miejscowości Dzikowo (pow. krośnieński). 44-letni kierujący Oplem jadąc od strony Krosna Odrzańskiego w kierunku Gubina zjechał na lewy pas ruchu, a następnie uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Źródło: sierż. szt. Mateusz Sławek, Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u