Policjant zatrzymał nietrzeźwego kierującego. 18-latek odpowie przed Sądem

05 listopad 2019
Policjant zatrzymał nietrzeźwego kierującego. 18-latek odpowie przed Sądem Adobe Stock

W dość niespodziewany sposób zakończyła się interwencja zielonogórskiego policjanta, który jadąc na służbę zatrzymał się, żeby pomóc pewnemu kierującemu, widząc że ten utknął na poboczu drogi i nie mógł wyjechać.

Sierż. szt. Paweł Jabłonka był przekonany, że mężczyzna potrzebuje pomocy, a tymczasem okazało się, że jest nietrzeźwy i prawdopodobnie dlatego nie mógł opanować swojego pojazdu. 18-latek odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

W piątek, 1 listopada zielonogórski policjant sierż. szt. Paweł Jabłonka jadąc przed godz. 7 na służbę zauważył na rondzie przy ul. Głogowskiej samochód marki Ford Focus stojący na wewnętrznej części skrzyżowania. Jego kierowca próbował bezskutecznie ruszyć z miejsca, ale miał z tym znaczne problemy. Wyglądało to tak, jakby wjechał na nieutwardzoną nawierzchnię ronda, na której utknęły koła pojazdu i nie mógł się wydostać na jezdnię. Policjant widząc całą sytuację postanowił się zatrzymać i pomóc kierującemu. Gdy podszedł i się przedstawił, pytając jak może pomóc, kierujący nagle się zdenerwował. Policjant od razu zorientował się, co jest przyczyną jego nerwowego zachowania, bo poczuł od niego silną woń alkoholu. Funkcjonariusz o swoich podejrzeniach natychmiast poinformował dyżurnego, który skierował na miejsce patrol ruchu drogowego. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że kierujący fordem miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy na dalsze badania. 18-latek odpowie kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za te przestępstwo grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, a także grzywna w wysokości co najmniej pięciu tys. zł. i zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej trzy lata – o ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd.

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.