Drażniąca substancja w kamienicy w Gorzowie. "Dzieci nagle zaczęły wymiotować" (ZDJĘCIA)

18 listopad 2019
Autor: 
Drażniąca substancja w kamienicy. "Dzieci nagle zaczęły wymiotować" Fot. Jakub Fabicki

Akcja straży pożarnej w kamienicy na ulicy Sikorskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Powodem był chemiczny, drażniący zapach w mieszkaniu.

W poniedziałek, 18 listopada, po godzinie 21:00 jedną z mieszkanek budynku przy ul. Sikorskiego zaniepokoił drażniący zapach. Po pewnym czasie dwójka dzieci, która przebywała w lokalu, zaczęła kaszleć i wymiotować. Kobieta powiadomiła o wszystkim służby ratownicze.

Do zdarzenia wysłano zastęp straży pożarnej oraz zespół pogotowia. - Było podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla, lecz nasze czujniki nie wykryły jego obecności. Na miejsce wysłaliśmy dodatkowo nasz samochód ratownictwa chemicznego, na którym mamy dokładniejsze mierniki na różne substancje - relacjonuje dla NewsLubuski.pl dyżurny operacyjny gorzowskich strażaków.

Dzieci przebywające w lokalu zostały przebadane przez zespół pogotowia, a następnie przekazane pod opiekę sąsiadki. W ocenie ratowników ewakuacja kamienicy nie była konieczna.

Działania strażaków cały czas trwają. - Próbujemy dokładnie ustalić, jaka to substancja - dodaje dyżurny.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u