Znamy prawdopodobną przyczynę interwencji F-16 w Lubuskiem!

25 listopad 2019
Znamy prawdopodobną przyczynę interwencji F-16 w Lubuskiem! Fot. Zdjęcie poglądowe/31. BLT Poznań-Krzesiny

Para dyżurna myśliwców F-16 przeleciała dziś z prędkością naddźwiękową przez województwo lubuskie. Przyczyna interwencji pozostaje niejawna. Z pomocą przyszła niemiecka Luftwaffe Bundeswehry. 

Jak ustalił portal NewsLubuski.pl para dyżurna myśliwców F-16 z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku została wysłana do samolotu pasażerskiego, z którym nie można było nawiązać łączności radiowej. Myśliwce przechwyciły statek powietrzny na obszarze województwa lubuskiego. Chwilę później w niemieckiej bazie Taktycznych Sił Powietrznych 71 "Richthofen" znajdującej się w miejscowości Wittmund ogłoszono QRA - Quick Reaction Alert (Alert Szybkiej Reakcji).

W powietrze poderwany został myśliwiec Eurofighter Typhoon, który przechwycił samolot już na terenie Niemiec. Pilot myśliwca nawiązał łączność radiową z maszyną cywilną - tym samym sytuacja została opanowana. Samolot bojowy z powodu złych warunków atmosferycznych wylądował na lotnisku w Kolonii. 

Interwencję myśliwców F-16 na obszarze województwa lubuskiego potwierdza ppłk Piotr Walatek - Rzecznik Prasowy Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, jednak przyczyna interwencji pozostaje niejawna.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u