Pijany Rosjanin wjechał ciężarówką pod pociąg. Grozi mu 10 lat więzienia

28 listopad 2019
Autor: 
Pijany Rosjanin wjechał ciężarówką pod pociąg. Grozi mu 10 lat więzienia Redakcja/Archiwum

Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 56-letniemu obywatelowi Rosji, który w kwietniu br. będąc w stanie nietrzeźwości spowodował katastrofę w ruchu lądowym.

54-letni obywatel Rosji umyślnie naruszając zasady bezpieczeństwa spowodował katastrofę w ruchu lądowym zagrażającą życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach poprzez niezachowanie należytej ostrożności i wjazd kierowanym zespołem pojazdów na przejazd kolejowy pomimo włączonej czerwonej sygnalizacji świetlnej i opuszczanej rogatki, taranując ją, a następnie zatrzymał kierowany przez siebie zespół pojazdów na tym przejeździe w wyniku czego doszło do zderzenia z nadjeżdżającym składem towarowym relacji Trzebinia - Kostrzyn, doprowadzając do jego wykolejenia

Mężczyzna w chwili zdarzenia był nietrzeźwy, miał 1,84 promila alkoholu we krwi. W wyniku wypadku doszło do uszkodzenia kierowanego przez siebie zespołu pojazdów, lokomotywy, czterech cystern oraz zniszczenia infrastruktury kolejowej w postaci dwóch rogatek, sygnalizatora drogowego, pętli FSSB i podkładów kolejowych na odcinku 150 metrów. 54-latek naraził na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia dwóch mężczyzn, kobietę, jej małoletniego syna i trzy inne osoby, oraz działał na szkodę Orlen KolTrans S.A.

Wobec podejrzanego zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie grozi teraz do 10 lat więzenia.

Na podstawie: Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u