Kierowcy zablokowali karetkę jadącą na sygnale na trasie S3 (FILM)

04 grudzień 2019
Kierowcy zablokowali karetkę jadącą na sygnale na trasie S3

Po wieczornym wypadku na trasie S3 utworzyły się kilometrowe korki. Pojazdy stojące w zatorze skutecznie zablokowały przejazd karetce pogotowia ratunkowego jadącej na sygnalne.

Do sytuacji, jaka nigdy nie powinna mieć miejsca doszło w środę, 4 grudnia, około godziny 20 na trasie S3 w pobliżu miejscowości Stożne. Od Zielonej Góry w kierunku Sulechowa jechał Zespól Ratownictwa Medycznego. Pojazd ratowników poruszał się z włączoną sygnalizacją świetlno-dźwiękową oraz światłami mijania - był uprzywilejowany. Niestety kierowcy na znacznym odcinku zakorkowanej trasy nie utworzyli korytarza życia blokując przejazd karetce.

Kolejny problem pojawił się na wysokości zwężenia jezdni do jednego pasa, gdzie karetka utknęła na kilka minut. Kilku kierowców po chwili przestawiło plastikowe barierki umożliwiając ratownikom dalszy przejazd. Cała sytuacja trwała około trzech minut. Czasem te kilka chwil może przesądzić o ludzkim losie...

Tworzenie korytarza życia nie jest jeszcze obowiązkowe. Nowe przepisy zaczną obowiązywać od 6 grudnia br. 

Bądź na bieżąco z sytuacją w Twoim regionie! Zapisz się do bezpłatnego systemu powiadamiania na platformie messenger! Kliknij tutaj i zapisz się!

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u