Świebodzin: Pijany 25-latek spowodował śmiertelny wypadek

05 grudzień 2019
Autor: 
Świebodzin: Pijany 25-latek spowodował śmiertelny wypadek Lubuska Policja

Nietrzeźwy, 25-letni mężczyzna najprawdopodobniej przepchnął na siedzenie pasażera trzeźwego kolegę i wsiadł za kierownicę. W wyniku spowodowanego przez niego wypadku drogowego zginął siedzący z tyłu pasażer. Mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy. W strachu przed konsekwencjami próbował nakłonić uczestników zdarzenia, aby winę wzięli na siebie.

25-letni mężczyzna został zatrzymany przez świebodzińskich policjantów w poniedziałek, 2 grudnia. Najprawdopodobniej doprowadził on do wypadku, w wyniku którego jeden z pasażerów pojazdu poniósł śmierć. W toku działań prowadzonych przez policjantów oraz Prokuraturę Rejonową ze Świebodzina ustalono okoliczności tego dramatycznego zdarzenia. Będący pod wyraźnym wpływem alkoholu młody mężczyzna wypchnął zza kierownicy na siedzenie pasażera swojego 36-letniego, trzeźwego kolegę.

Zignorował fakt, że sam jest nietrzeźwy badanie wykazało u niego ponad 1,2 promila alkoholu we krwi oraz to, że nigdy nie posiadał prawo jazdy. Drugi z pasażerów, 56-latek usiadł z tyłu pojazdu. Pijany mężczyzna, który prowadził pojazd nie zachowywał żadnej ostrożności, ani nie zwracał uwagi na warunki panujące na drodze. W wyniku jego brawurowej jazdy prowadzone przez niego osobowe Renault wypadło z drogi i uderzyło w przydrożną skarpę. W trakcie uderzenia siedzący z tyłu pasażer wypadł z pojazdu. To właśnie on odniósł największe obrażenia, w których konsekwencji, jeszcze tego samego dnia zmarł w szpitalu.

Przed przyjazdem służb, obawiając się konsekwencji, sprawca wypadku usiłował nakłaniać obu pasażerów, aby wzięli na siebie winę, ponieważ on pił alkohol. 25-letniemu kierowcy przedstawiono dwa zarzuty - kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym będąc w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. Sąd Rejonowy przychylił się do wniosków złożonych przez Policję oraz Prokuraturę o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Źródło: mł. asp. Marcin Ruciński, Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u