Chciał przekupić policjantów. Już usłyszał zarzuty

17 grudzień 2019
Autor: 
Chciał przekupić policjantów. Już usłyszał zarzuty Adobe Stock

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Słubicach zatrzymali kierowcę ciężarówki, który popełnił wykroczenia drogowe. Mężczyzna zaoferował mundurowym pieniądze w zamian za odstąpienie od czynności.

54-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 14 grudnia w godzinach popołudniowych w Cybince. Policjanci zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy bez wymaganego oświetlenia, którego kierujący podczas jazdy pojazdem korzystał z telefonu komórkowego. Za kierownicą siedział 54-letni obywatel Ukrainy. W trakcie wykonywanych czynności kierowca proponował policjantom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od ukarania. Na taką propozycję, reakcja funkcjonariuszy mogła być tylko jedna, założyli mężczyźnie kajdanki i przewieźli prosto do słubickiej jednostki. 54-latek odpowie teraz nie tylko za popełnione wykroczenia, ale również za wręczenie korzyści majątkowej.

Za wręczenie bądź usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom, w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych, grozi kara do lat 10 pozbawienia wolności.

Opracowała: podkom. Magdalena Jankowska Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u