Uroczyste przekazanie obowiązków Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

17 grudzień 2019
Uroczyste przekazanie obowiązków Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

17 grudnia w Krośnie Odrzańskim odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Gen. bryg. SG Wojciech Skowronek – zgodnie z decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego – odchodzi z zajmowanego stanowiska.

Pożegnanie Komendanta NoOSG dokonała Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Wioleta Gorzkowska. Obowiązki Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału SG powierzono płk. SG Tomaszowi Michalskiemu.

Podczas uroczystości dotychczasowy Komendant Oddziału gen. bryg. SG Wojciech Skowronek pożegnał sztandar Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Nastąpiło także uroczyste złożenie meldunków.

Gen. bryg SG Wioleta Gorzkowska podziękowała odchodzącemu komendantowi za służbę w Nadodrzańskim Oddziale SG, za sumienne i profesjonalne wywiązywanie się z zadań i obowiązków służbowych. Nowemu następcy życzyła wiele satysfakcji, codziennych sukcesów i spełniania wszystkich zamierzeń dla dobra i rozwoju naszej formacji.

Gen. bryg. SG Wojciech Skowronek jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych - filia SG w Kętrzynie, Uniwersytetu Opolskiego oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. Od 1993 roku gen. bryg. SG Wojciech Skowronek związany był ze Śląskim Oddziałem Straży Granicznej. W listopadzie 2009 roku został powołany na stanowisko Komendanta Śląskiego Oddziału SG, w 2013 r. na stanowisko Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG, w 2015 roku na stanowisko Komendanta Nadbużańskiego Oddziału SG, natomiast w 2017 roku na stanowisko Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wielokrotnie wyróżniany i odznaczany za wzorową służbę, m.in. Złotym Medalem za zasługi dla Straży Granicznej, Brązowym Krzyżem Zasługi, Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Obronności Kraju, Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Straży Granicznej, Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę i Odznaką Straży Granicznej.

W 1997 roku gen. bryg. SG Wojciech Skowronek został odznaczony Krzyżem Zasługi Za Dzielność, który otrzymał za czynny udział w walce ze skutkami największej powodzi w historii Raciborza.

Rozkazem personalnym Komendanta Głównego Straży Granicznej płk. SG Tomaszowi Michalskiemu zostały powierzone obowiązki Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału SG.

Płk SG Tomasz Michalski ma 47 lat, jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także absolwentem Studium Oficerskiego w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. Służbę w Straży Granicznej rozpoczął w 1997 roku, od początku był związany z pionem operacyjno-śledczym. Od 2013 roku płk SG Tomasz Michalski zajmował stanowisko Zastępcy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Płk SG Tomasz Michalski był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany za wzorową służbę, m.in. Złotym Krzyżem Zasługi dla Straży Granicznej, Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Obronności Kraju, Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Policji, Odznaką Straży Granicznej oraz innymi resortowymi odznaczeniami za zasługi m.in. dla Państwowej Straży Pożarnej i Krajowej Administracji Skarbowej.

Źródło: mjr SG Joanna Konieczniak Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.