Ochla: Zabił sąsiada drewnianym kijem. Trafi do zakładu psychiatrycznego

25 grudzień 2019
Autor: 
Ochla: Zabił sąsiada drewnianym kijem. Trafi do zakładu psychiatrycznego Redakcja/Zdjęcie archiwalne

Sąsiedzki spór o granice działek zakończył się tragiczną śmiercią. 56-latek zabił swojego sąsiada drewnianym kijem. Biegli stwierdzili, że w chwili zdarzenia mężczyzna był niepoczytalny - teraz trafi do zakładu psychiatrycznego.

W maju 2019 roku pokrzywdzony zlecił geodecie prace związane ze wznowieniem granicy działek, w wyniku czego działka pokrzywdzonego została powiększona kosztem nieruchomości 56-letniego sąsiada. Z powyższym nie zgadzał się podejrzany 56-latek, który zwrócił się do sądu o rozstrzygnięcie sporu. 8 czerwca 2019 roku pokrzywdzony kosił trawę wokół swojej posesji, jak również na spornym gruncie przydzielonym mu na podstawie nowego obmiaru. Podejrzany, kiedy zauważył, że sąsiad wjechał kosiarką na sporny grunt wziął z domu drewniany, blisko dwumetrowy kołek i poszedł w kierunku pokrzywdzonego.

Napastnik kilka razy uderzył kołkiem w kosiarkę, a po chwili podszedł do pokrzywdzonego i kilkukrotnie z dużą siłą tym samym kołkiem uderzył go w głowę. W wyniku odniesionych rozległych obrażeń głowy pokrzywdzony zmarł na miejscu zdarzenia. Mężczyzna na wniosek prokuratora, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. W trakcie prowadzonego śledztwa prokurator nabrał wątpliwości co do stanu zdrowia psychicznego podejrzanego i w związku z tym poddał go specjalistycznym badaniom przez biegłych z zakresu psychiatrii.

Biegli psychiatrzy stwierdzili, że podejrzany w chwili popełnienia czynu miał całkowicie zniesioną zdolność rozpoznania znaczenia popełnionego czynu i pokierowania swoim postępowaniem. Nadto stwierdzili, że choroba, która została przez nich rozpoznana może wskazywać, że zachodzi prawdopodobieństwo, iż w przyszłości podejrzany ponownie dopuści się czynu zabronionego. W związku z powyższym prokurator wniósł do sądu wniosek o umorzenie postępowania wobec sprawcy czynu i jednocześnie złożył wniosek o zastosowanie środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia go w zakładzie psychiatrycznym.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u