Groźny pożar pod Gorzowem. Spłonął cały budynek. Akcja nadal trwa (ZDJĘCIA)

01 styczeń 2020
Autor: 
Pożar pod Gorzowem. Spłonął cały budynek Fot. OSP Bogdaniec

Ogromny pożar strawił cały budynek gospodarczy w miejscowości Wieprzyce koło Gorzowa Wielkopolskiego. Strażacy cały czas pracują na miejscu. Straty są ogromne.

Pożar wybuchł w Nowy Rok tuż po godzinie 1:30. Ogień pojawił się w środku byłego kurnika wypełnionego około 300 belami siana. Żywioł szybko rozprzestrzenił po całym obiekcie. Języki ognia często buchały na zewnątrz.

Do akcji zadysponowano zastępy gaśnicze z Gorzowa Wielkopolskiego. Wezwano również ochotników z Lubna, Bogdańca oraz Lubczyna. Ponadto z racji trudnego dostępu do wody na miejsce przybyła cysterna o pojemności 25 tysięcy litrów.

Sytuacja była trudna do opanowania. Bele siana cały czas skutecznie podsycały ogień. Dodatkowo w trakcie działań dach całkowicie zawalił się do środka.

Obecnie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Aktualnie na godzinę 14:30 cały czas trwa dogaszanie pogorzeliska. - Duże podziękowania dla operatorów maszyn rolniczych. Bez ich pomocy ciężko byłoby dziś skończyć działania - relacjonują strażacy z OSP Bogdaniec.

Fot. OSP Bogdaniec, OSP Lubno

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u