Pożar byłego zajazdu w Santoku. Strażacy: to podpalenie (ZDJĘCIA)

01 styczeń 2020
Autor: 
Pożar byłego zajazdu w Santoku. Strażacy: to podpalenie Fot. OSP Janczewo

Sześć zastępów straży pożarnej gasiło pożar opuszczonego zajazdu w podgorzowskim Santoku. Strażacy nie pozostawiają złudzeń - to było podpalenie.

Pożar wybuchł w noc sylwestrową we wtorek, 31 grudnia. Zgłoszenie wpłynęło do strażaków o godzinie 23:30. Na miejsce wysłano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim. Zaalarmowano też jednostki OSP z Gralewa, Santoka oraz Janczewa.

- Po dojeździe na miejsce i wykonanym rozpoznaniu okazało się, że pożarem objęte są dwa pomieszczenia wewnątrz budynku znajdujące się w piwnicy i na parterze. Do środka zostały wprowadzone roty w aparatach ochrony dróg oddechowych - opowiadają ochotnicy z Janczewa.

Zadymienie wewnątrz pustostanu było bardzo duże. Strażaków w działaniach wspierała kamera termowizyjna, która pozwoliła upewnić się, że nikt nie został poszkodowany.

Strażacy nie mają wątpliwości, że za wszystkim stoi podpalacz. - Podpalaczu, przez Ciebie Nowy Rok, zamiast witać z bliskimi, przywitaliśmy go w opuszczonym budynku... życzymy mądrości - napisali druhowie OSP Janczewo.

Przeczytaj też: Groźny pożar pod Gorzowem. Spłonął cały budynek. Akcja nadal trwa (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u