Wybuch gazu w domu. Nie żyje 90-latek, jedna osoba ranna (ZDJĘCIA)

28 styczeń 2020
Autor: 
Wybuch gazu w domu. Nie żyje 90-latek, jedna osoba ranna Fot. 112 Polkowice

Tragedia w Nowej Jabłonie (gmina Niegosławice). W budynku wybuchł gaz, doszło też do pożaru. Jedna osoba nie żyje, a kolejna została ranna.

Straż pożarna odebrała zgłoszenie o wybuchu gazu we wtorek, 28 stycznia, po godzinie 13:30. Do zdarzenia doszło w dwukondygnacyjnym budynku. Na miejsce wysłano wiele zastępów z województwa lubuskiego i dolnośląskiego oraz załogę śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ogromny wybuch spowodował również pożar. Strażacy ewakuowali z domu dwie osoby - mężczyznę i kobietę. Ratownicy wspólnie z lekarzem przez godzinę reanimowali 90-letniego mężczyznę. Niestety jego życia nie udało się uratować. Kobieta została poszkodowana, ale po przebadaniu odmówiła transportu do szpitala.

Dokładna przyczyna wybuchu nie jest jeszcze znana. Z nieoficjalnych informacji wynika, że eksplodowała butla z gazem. Żagańska policja wspólnie z prokuratorem cały czas wykonują czynności na miejscu tragedii.

Fot. 112 Polkowice

Przeczytaj też: Uderzyła w busa i ścięła przystanek. Jechała z rocznym dzieckiem (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u