Znika płot wokół szpitala w Zielonej Górze. "Usuwamy granice" (ZDJĘCIA)

28 styczeń 2020
Autor: 
Znika płot wokół szpitala w Zielonej Górze. "Usuwamy granice" Fot. Szpital Uniwersytecki

Zlikwidowano kolejne ogrodzenia okalające budynki zielonogórskiego szpitala. Na wolnym terenie już wkrótce pojawią się rośliny.

W ubiegłym roku szpital zdemontował płot przy głównym budynku przy ul. Wazów. Teraz przyszedł czas na rozebranie ogrodzenia okalającego budynki przy ul. Podgórnej oraz przy powstającym Centrum Zdrowia Matki i Dziecka przy ul. Waryńskiego.

Całość jest pomysłem prezesa lecznicy Marka Działoszyńskiego. - Usuwamy granice oddzielające szpital od miasta. Płot został już w części zlikwidowany. W jego miejsce na czas budowy pozostało ogrodzenie robocze, którego dni są już też policzone - informuje Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka szpitala.

W ramach przedsięwzięcia zniknie również niewielki budyneczek, w którym znajdował się węzeł cieplny. Na obiekcie znajdowało się graffiti wykonane przez miłośników Falubazu. - Mamy nadzieję, że kibice nam wybaczą - dodaje Sylwia Malcher-Nowak.

Szpital już teraz planuje, aby na wolnej przestrzeni znajdowały się przeróżne rośliny. Pomysł nasadzeń spotkał się z dużą aprobatą społeczną. - Super, w końcu będzie ładnie - napisała pani Hanna. - Może chociaż nieduży ogród terapeutyczny. Już od dawna wiadomo, że kontakt z naturą bardzo przyspiesza leczenie, szczególnie u dzieci - dodała pani Beata.

Przeczytaj też: Ktoś zanieczyścił jezioro w Kłodawie koło Gorzowa. To nie pierwszy przypadek (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u