Zatrzymał radiowóz na "stopa". Podróż zakończył w areszcie (FILM)

29 styczeń 2020
Autor: 
Zatrzymał radiowóz na "stopa". Trafił do aresztu Fot. KPP Sulęcin

Nad ranem na trasie koło Sulęcina mężczyzna zatrzymuje pojazdy na "stopa". Jeden z nich staje obok niego, a 32-latek prosi o podwózkę nie zdając sobie sprawy, że jest to radiowóz. Mundurowi złożyli mu propozycję nie od odrzucenia - transport do aresztu.

We wtorkowy poranek, 28 stycznia, sulęcińscy policjanci otrzymali zadanie doprowadzenia do aresztu śledczego poszukiwanego mężczyzny. Patrol udał się do wskazanego miejsca zamieszkania, lecz nie zastał tam 32-latka.

Kilka godzin później patrol znalazł się na drodze wojewódzkiej nr 137 koło Sulęcina. Funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który machał w ich kierunku, aby złapać tzw. "stopa". Gdy podjechali bliżej, w autostopowiczu rozpoznali poszukiwanego 32-latka.

- Policjnanci zatrzymali się i złożyli mu propozycję nie od odrzucenia, transport do Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu. 32-latek wydawał się mocno zdziwiony całym obrotem sprawy, a najbardziej tym, że jego podróż obrała zupełnie niespodziewany kierunek - relacjonuje sierż. Klaudia Richter, rzecznik sulęcińskiej policji.

Mężczyzna najbliższe sześć miesięcy spędzi za kratami. Orzeczona kara miała związek z prowadzeniem pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. - Komenda Główna Policji oferuje darmowe "bilety lotnicze" dla osób poszukiwanych, a sulęcińska jednostka choć nieco skromniej, zawsze służy transportem do najbliższego aresztu lub zakładu karnego - dodaje sierż. Richter.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u