Nocny pościg w Zielonej Górze. Naćpany 19-latek spychał radiowóz

29 styczeń 2020
Autor: 
Pościg w Zielonej Górze. Naćpany 19-latek spychał radiowóz Redakcja/archiwum

Pościg ulicami Zielonej Góry. Kierowca pod wpływem amfetaminy nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, a uciekając, uszkodził dwa radiowozy. Zatrzymany to 19-letni mieszkaniec miasta, trafił do aresztu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Tuż po północy w środę, 29 stycznia, patrol zielonogórskiej policji chciał zatrzymać do kontroli kierowcę Chryslera jadącego ul. Bohaterów Westerplatte. Kierujący za nic miał polecenia funkcjonariuszy i zaczął uciekać.

Mundurowi ścigali pojazd aż do ul. Przylep - Solidarności. Po drodze uszkodzone zostały dwa radiowozy. - Jeden z patroli zrównał się z osobówką. Wówczas kierowca próbował zepchnąć radiowóz z drogi i uderzył w niego. Podczas próby blokowania uciekiniera uszkodzony został też drugi patrol - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Kierowca pod wpływem amfetaminy

Nastolatek tuż po zatrzymaniu trafił do aresztu. - Badanie wykazało u niego amfetaminę. Mężczyźnie pobrano krew do dalszych badań - dodaje podinsp. Barska. 19-letniemu mieszkańcowi miasta za niezatrzymanie się do kontroli oraz kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Zatrzymał radiowóz na "stopa". Podróż zakończył w areszcie (FILM)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u