Ksiądz proboszcz z Wiciny zapłaci karę grzywny... (FILM)

23 czerwiec 2016
Autor: 

Dziś w Sądzie Rejonowym w Żarach ogłoszono wyrok w sprawie Jana K., proboszcza w Wiciny który oskarżony był o dopuszczenie się czynu o charakterze pedofilskim.

Przypomnijmy, że sprawa wyszła na jaw w styczniu 2015 roku. Dzieci po jednej z lekcji religii poinformowali rodziców o dziwnym zachowaniu katechety. Według nich prowadzący lekcję proboszcz parafii miał wykonywać obsceniczne ruchy i siłą wepchnąć do ust jednego z uczniów plastikową butelkę. Ksiądz utrzymywał, że była to zabawa i próba rozbawienia dzieci. Prokuratura nie dał wiary temu co twierdzi duchowny i postawiła mu zarzut dopuszczenia się czynu o charakterze pedofilskim.

Sędzia odczytał wyrok, w którym księdza uznano za winnego, tego, że przyłożył do ust plastikową butelkę uczniowi powodując niewielkie rozcięcie naskórka ust i krwawienie. Za ten czyn Sąd wymierzył karę grzywny w wymiarze stu stawek dziennych przyjmując, że jedna stawka dzienna wynosi 15 złotych. Na poczet orzeczonej kary grzywny Sąd zaliczył oskarżonemu okres jego rzeczywistego pozbawienia wolności w dniu 23 stycznia 2015 r.

Z wyrokiem Sądu nie zgadza się Prokurator. - Prokuratura zażąda uzasadnienia tego wyroku i wówczas podejmie ostateczną decyzję co do jego zaskarżenia. Stoimy na stanowisku, że zachowanie księdza miało charakter seksualny - powiedział prokurator Arkadiusz Łakomy.

ksiadz1.jpg

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u