Oddała oszustom 30 tysięcy złotych. Straciła oszczędności swojego życia

31 styczeń 2020
Autor: 
Starsza kobieta przekazała oszustom 30 tys. zł. Fot. KPP Świebodzin

Po raz kolejny celem oszustów finansowych stała się starsza kobieta. Tym razem padło na blisko 80-letnią mieszkankę Świebodzina, która kobiecie podającej się za jej znajomą przekazała blisko 30 tysięcy złotych.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 30 stycznia. W godzinach popołudniowych na stacjonarny telefon blisko 80-letniej pani zadzwoniła kobieta. - Oszustka miała być znajomą i powiedziała, iż jest w banku i pilnie potrzebuje pieniędzy - relacjonuje mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

W myśl metody "na policjanta" po pieniądze przyszedł do niej "kurier". Seniorka bez zastanowienia przekazała obcej osobie pieniądze i w ten sposób straciła oszczędności swojego życia. O tym, że została oszukana, dowiedziała się dopiero po pewnym czasie.

- Pomimo wielu działań mających na celu nagłośnienie pojawiających się oszustw nadal udaje się okradać starsze osoby. Pamiętajmy, aby nigdy nie sugerować osobie dzwoniącej, kim może być. Dodatkowo można zweryfikować rozmówcę jakimś pytaniem, o którym wiemy tylko my - apeluje mł. asp. Ruciński.

Przeczytaj też: Pędził 137 km/h na "pięćdziesiątce" i stracił prawo jazdy

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u