Zielona Góra: Skradziono Audi Q7. Policjanci zatrzymali sprawców w "dziupli"

10 luty 2020
Zielona Góra: Skradziono Audi Q7. Policjanci zatrzymali sprawców w "dziupli" KMP Zielona Góra/Lubuska Policja

Zielonogórscy policjanci zatrzymali trzy osoby w związku z kradzieżą Audi Q7 o wartości ponad 250 tys. złotych. Mężczyźni zostali zaskoczeni przez policjantów w tzw. „dziupli” podczas demontowania Audi na części. Wszystkie osoby usłyszały już zarzuty.

We wtorek, 4 lutego w nocy, na jednym z zielonogórskich osiedli skradzione zostało Audi Q7. Gdy właściciel zorientował się rano, że auto zostało skradzione, natychmiast powiadomił policję. Po około trzech godzinach od zgłoszenia policjanci odnaleźli samochód w tzw. dziupli na terenie województwa dolnośląskiego. Kryminalni zatrzymali trzy mężczyzn w wieku 28-32 lat, którzy byli właśnie w trakcie demontażu samochodu. Byli kompletnie zaskoczeni, natomiast zdążyli już prawie zdemontować samochód.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni na przesłuchanie do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli do sprawy pieniądze – kilkanaście tysięcy złotych, a także samochód Audi o wartości blisko 300 tysięcy złotych. Materiał dowodowy zebrany w sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów uszkodzenia mienia, paserstwa oraz usuwania znaków identyfikacyjnych. Za te przestępstwa według Kodeksu Karnego grozi od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze wszyscy trzej zatrzymani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska, Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u