Zerwane dachy i przewrócone drzewa. Strażacy usuwają skutki wichury

10 luty 2020
Strażacy usuwają skutki wichury w Lubuskiem Redakcja

Orkan "Sabina" przeszedł przez województwo lubuskie. W nocy lubuscy strażacy interweniowali aż 59 razy. Usuwanie skutków silnego wiatru trwa jednak cały czas.

Powiewy wiatru zdecydowanie nasiliły się w niedzielny wieczór. Pierwsze zgłoszenia od mieszkańców zaczęły spływać do lubuskich strażaków po godzinie 17:00. Ratownicy w krótkim czasie obsługiwali kilka interwencji.

Najwięcej zdarzeń odnotowano na terenie powiatu żarskiego i gorzowskiego. Większość interwencji dotyczyła pojedynczych drzew powalonych na drogi. Na DW-137 koło Sulęcina w upadające drzewo uderzyły dwa samochody osobowe. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Wiatr cały czas daje się we znaki

W poniedziałek, 10 stycznia, dużo zgłoszeń trafiło do strażaków w Zielonej Górze. Drzewa łamały się na trasie Zielona Góra - Cigacice, Sulechów - Pomorsko oraz w Babimoście. Ponadto w Łęgowie koło Sulechowa wiatr zerwał dach z budynku.

W krótkim czasie bez prądu zostało wielu odbiorców. Nie ma go między innymi na kilku ulicach i miejscowościach w gminie Nowogród Bobrzański, Czerwieńsk, Sulechów, Jasień czy Iłowa.

Fot. OSP Trzebiechów, OSP Osiecznica

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u